Aluplast Ideal 8000

Zwiększanie efektywności energetycznej przez tworzenie okien o niskiej przepuszczalności cieplnej jest już nie tylko trendem, ale kluczowym kierunkiem rozwoju technologii okiennej.

System Ideal 8000 jest doskonałym przykładem tego, poprzez zastosowanie głębszych profili i zwiększenie liczby komór wewnętrznych oraz innowacyjne rozwiązania szybowe. Dzięki zaawansowanej konstrukcji i geometrii profili, te okna zapewniają nie tylko doskonałą statykę, ale również długotrwałe utrzymanie funkcji i łatwość użytkowania.

Bezpieczeństwo i cisza

W domu chcemy czuć się bezpiecznie, a jednocześnie jak donoszą statystki policyjne, większość włamań do domów dokonywana jest przez okna i drzwi balkonowe.

Dlatego tak ważne staje się wybranie odpowiednich komponentów, które pozwolą na lepsze zabezpieczenie naszych domów.

Multifunkcyjność - triumf technologii

Seria Ideal 8000 to system multifunkcyjny, wykorzystujący technologię MULTIFALZ, czyli opcjonalną możliwość zastosowania technologii wklejanej szyby.

Dzięki nowej geometrii wrębu szybowego możliwe jest nie tylko konwencjonalne szklenie, lecz także wklejanie szyb. Technologie te mogą być stosowane naprzemiennie lub łączone w zależności od potrzeb, np. możliwe jest poprawienie właściwości cieplnych konstrukcji poprzez  wyeliminowanie wzmocnień stalowych i wklejanie szyb lub też zastosowanie przy większych gabarytach okien, kolorach itp. zarówno zbrojenia wzmocnieniami stalowymi, jak i technologii wklejania szyb.

ELEGANCKI, PONADCZASOWY DESIGN

Wyrazisty i doskonały w formie design.  To linia dla osób ceniących swobodę wyboru, łącząca ze sobą walory estetyczne z wymaganiami technologicznymi. Obok kształtu, duży wpływ na oddziaływanie estetyczne okien i drzwi ma ich kolor. Szeroka oferta folii dekoracyjnych oraz system nakładek aluminiowych aluskin, wprowadzają w nowoczesny i elegancki świat nieskrępowanej zabawy kolorami, przy zachowaniu przyjaznego ciepła PVC. Wszystko po to, aby idealnie dopasować wygląd okna do Państwa wizji wnętrza.

NOWOŚĆ: W ramach serii Ideal 8000, dla skrzydła półzlicowanego, dostępne jest również od tego roku bardzo ekskluzywne, designerskie rozwiązanie z aluminiową nakładką skrzydła licującą z powierzchnią ramy. Daje to możliwość uzyskania optyki charakterystycznej dla okien aluminiowych. 

A poprzez wykorzystanie najnowszych struktur dekoracyjnych woodec mamy możliwość efektownego połączenia w ramach stolarki PVC wiernie zachowanego wyglądu prawdziwego drewna, z nowoczesnym i modnym wyglądem aluminium.

wariant classic line z nakładkami aluskin

wariant classic line (woodec)

Dane techniczne:

Głębokość zabudowy
85 mm
Odporność na działanie wiatruC4*
Szerokość zestawu rama/skrzydło119 mmWodoszczelność9A*
Maksymalna grubość pakietu szybowego51 mm
Izolacyjność akustyczna z pakietem szybowym 4/16/434(-2;-5)dB
Ilość komór6
Maksymalna izolacyjność akustyczna46(-1;-4)dB*
System uszczelnieniaśrodkowe (3 uszczelki)
Dostępna stylistyka profiliniezlicowane ; półzlicowane
System wzmocnieniastalWspółczynnik przenikania ciepłaUf= 1,0 W/m2K

Energooszczędność

System IDEAL 8000 został uznany za rozwiązanie o podstawowym znaczeniu dla inwestorów zainteresowanych budownictwem energooszczędnym, dzięki osiągnięciu w badaniach współczynnika przenikalności cieplnej Uf=1,0 W/m2K. Uzyskanie takiego wyniku było możliwe dzięki zwiększeniu głębokości zabudowy profili do 85 mm, zastosowaniu sześciokomorowej budowy profili oraz trzyuszczelkowego systemu. Dzięki możliwości stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 cm, okna mogą charakteryzować się bardzo niską przenikalnością cieplną, jak na przykład okno referencyjne o wymiarach 1230 x 1480 mm, które przy zastosowaniu pakietu szybowego o współczynniku Ug=0,5 W/m2K osiąga współczynnik izolacji termicznej Uw=0,76 W/m2K, spełniający wymogi stawiane oknom w tzw. budownictwie pasywnym.

 

Stabilność

Technologia wklajania szyb pozwala na zwiększenie stabilności okien poprzez stałe sklejenie szyby z ramą. Dzięki temu, ryzyko wykrzywienia, wygięcia czy osiadania skrzydła jest znacznie mniejsze, co przekłada się na dłuższą żywotność okna bez konieczności regulacji. Przenoszenie obciążeń statycznych przez szybę, która jest bardziej odporna na zginanie niż profil skrzydła, stabilizuje okno.

 

Multifunkcyjność

Seria Ideal 8000 to system, który oferuje wiele opcji, w tym opcjonalną możliwość zastosowania technologii MULTIFALZ, czyli wklejania szyby. Dzięki nowej geometrii wrębu szybowego, system ten pozwala na różne sposoby szklenia, takie jak konwencjonalne szklenie lub wklejanie szyb. Klient ma wybór, czy chce korzystać z jednej z tych technologii, czy też połączyć je, w zależności od potrzeb.Na przykład, jeśli chodzi o poprawienie właściwości izolacyjnych, można wyeliminować wzmocnienia stalowe i wkleić szyby, lub też, przy większych gabarytach okien, kolorach itp. zastosować zarówno wzmocnienia stalowe, jak i technologię wklejania szyb.

 

Uszczelnienie środkowe

System trzech uszczelek, który jest stosowany w serii IDEAL 8000 zapewnia nie tylko lepszą izolację cieplną całej konstrukcji, ale również zwiększa trwałość i niezawodność mechanizmów okuciowych. Dzięki temu, że są one umieszczone w suchej komorze, są odizolowane od warunków zewnętrznych, co pozwala na dłuższą żywotność i płynniejszą pracę tych elementów, co przekłada się na bezawaryjne użytkowanie okien.

 

Ochrona przeciwwłamaniowa

Trzecie uszczelnienie ramy okiennej zapewnia lepszą izolację cieplną oraz dodatkową ochronę przed podważeniem skrzydła, dzięki obwodowemu rowekowi umieszczonemu w środku ramy. Decydując się na safetec inside, masz pewność, że wybierasz najlepsze rozwiązanie ochrony przeciwprzestępczej dla okien.

 

DO POBRANIA: