Aluplast Ideal 7000

Nowa generacja projektów architektonicznych wymaga zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych, funkcjonalności oraz estetyki.

Nieustannie ewoluujące przepisy dotyczące budownictwa oraz potrzeby klientów, którzy poszukują coraz bardziej energooszczędnych rozwiązań, to trendy, którym nie można ignorować.

Specyfikacja:

System umożliwia swobodne łączenie ram z innymi seriami profili o głębokości 85 mm. Jest to system z uszczelnieniem zewnętrznym, co daje możliwość zaoferowania energooszczędnego rozwiązania również dla konstrukcji stałoszklonych, bez konieczności stosowania adapterów. Duża komora z solidnym wzmocnieniem stalowym to gwarancja stabilności ramy.

Szeroka oferta folii dekoracyjnych oraz system nakładek aluminiowych umożliwiają uzyskanie praktycznie dowolnej kolorystyki okien.

Czysta elegancja w antracycie

Seria profili ideal 7000 dostępna jest w wariancie z antracytowym rdzeniem dla uzyskania jeszcze lepszego efektu estetycznego.

Tak jak coraz bardziej kolorowy staje się świat wokół nas, tak też sukcesywnie zwiększa się popularność i udział w rynku okien kolorowych. Wyraźnie zmieniają się też preferencje dotyczące kolorów, wśród których zaczynają dominować przede wszystkim kolory antracytowe, bazaltowe oraz różne odcienie szarości. 
Poprzez antracytowy rdzeń mamy możliwość, w przypadku okien dwustronnie okleinowanych, uzyskania jednolitej kolorystyki w całym przekroju profilu. Tym samym okna jeszcze lepiej wkomponowują się w nowoczesne aranżacje wnętrz i elewacji.

MULTIFUNKCYJNOŚĆ - TRIUMF TECHNOLOGII

Seria Ideal 7000 to system multifunkcyjny, wykorzystujący technologię MULTIFALZ, czyli opcjonalną możliwość zastosowania technologii wklejanej szyby. Dzięki nowej geometrii wrębu szybowego możliwe jest nie tylko konwencjonalne szklenie, lecz także wklejanie szyb. 

Technologie te mogą być stosowane naprzemiennie lub łączone w zależności od potrzeb, np. możliwe jest poprawienie właściwości cieplnych konstrukcji poprzez  wyeliminowanie wzmocnień stalowych i wklejanie szyb lub też zastosowanie przy większych gabarytach okien, kolorach itp. zarówno zbrojenia wzmocnieniami stalowymi, jak i technologii wklejania szyb. 

Opcjonalne zastosowanie technologii wklajania szyb pozwala natomiast na uzyskanie jeszcze większej stabilności okien. Dzięki stałemu sklejeniu szyby i skrzydła zmniejsza się ryzyko wykrzywienia, wygięcia, a także osiadania skrzydła, tym samym wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji.

Z nakładką aluskin

Szklenie standardowe na podkładach

Szklenie na podkładach kolor szary

Dane techniczne:

Głębokość zabudowy
85 mm
Odporność na działanie wiatruC4*
Szerokość zestawu rama/skrzydło119 mmWodoszczelność9A*
Maksymalna grubość pakietu szybowego51 mm
Izolacyjność akustyczna z pakietem szybowym 4/16/44/16/434(-2;-5)dB
Ilość komór6
Maksymalna izolacyjność akustyczna46(-1;-4)dB*
System uszczelnieniaśrodkowe (2 uszczelki)
Dostępna stylistyka profiliniezlicowane
System wzmocnieniastalWspółczynnik przenikania ciepłaUf= 1,1 - 1,0 W/m2K

Elegancja w antracycie

Profil serii Ideal 7000 jest teraz dostępny w wersji z grafitowym rdzeniem, aby uzyskać jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd.

Multifuncyjność

Seria Ideal 7000 to nowoczesny system, który wykorzystuje innowacyjną technologię MULTIFALZ, która pozwala na zastosowanie szyby zamocowanej na klej. Dzięki zmodyfikowanej geometrii wrębu szybowego, nie tylko klasyczne szklenie jest możliwe, ale także wklejanie szyby.

DO POBRANIA: